29 Aralık 2016 Perşembe

Web Sitesi Hazırlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Bir web sitesi hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bazı mesleki bilgiler vardır. Bunlar; Amaç, Tasarım, İçerik, Bilgi, Süre, Maliyet olarak sıralanabilir. Web sitenizi hazırlarken bu maddeler doğrultusunda kendinize sormanız gereken sorular şunlardır:

Amaç: Oluşturacağımız web sitesi hangi amaca hizmet edecektir? Hedef kitlemiz kimlerdir?

Tasarım: Web sitemizin tasarımı nasıl olmalıdır? Hangi renkler kullanılmalıdır? Grafik ağırlıklı mı olacak yoksa metin ağırlıklı mı olacak? Tasarımımız sade mi olacak yoksa göz alıcı mı?

İçerik: Web sitemde yayımlayacağım bilgiler nelerdir? Her kullanıcının bu bilgilere erişmesine izin mi vermeliyim? İçerikleri hazırlarken kullanacağım materyaller nelerdir?

Bilgi: Web sitesini oluşturmak için hangi programları kullanabilirim? Hangi programlama dilleri ile web siteme canlılık kalabilirim?

Süre: Bu web sitesini ne kadar  süre içerisinde hazırlamam gerekir? Siteyi yayına aldıktan sonra ne kadar süre yayında kalmalı?

Maliyet: Web sitemi oluştururken ne kadar masrafım olur? Kullanacağım programlar için telif haklarını ödemem gerekir mi? Hosting ve Domain için ne kadar ödeme yapacağım?

x
x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsun.

Yeni yayınlardan haberdar olmak için facebook sayfamızı takip etmek isteyebilirsin.

İlgini çekebilecek birkaç şey daha var. Hemen göz atmak için anasayfa'ya uğrayabilirsin:

Facebook'a Git Anasayfa'ya Git