25 Haziran 2014 Çarşamba

En İyi Webmaster Forumu Hangisi?

Bir hayli fazla webmaster forumu var. Hepsi farklı amaçlar içinde olsalarda tek bir hedefleri var. En iyi webmaster forumu olmak. Kimi webmaster forumları ticareti ön plana çıkartırken kimileri de paylaşım üzerine yoğunlaşmış durumdalar. Şimdi tek tek en iyi webmaster forumlarına ve popüler olanlarını inceleyelim ve bir sıraya koyalım.

1. R10

Kendilerini ''Webmaster forumu, Gooogle, adsense, hosting hakkında bilgiler ve tartışma platformu.'' açıklaması ile ifade eden oldukça köklü bir geçmiş olan webmaster forumudur. Paylaşım olarakta ticari anlamda da oldukça ileri durumdadır. Üyelik kapalı olsa da ticaret ve paylaşım had safhada devam ediyor. Şuan davetiye sistemi ile kabul etmesi değerini artırıyor. Temalar, siteler oldukça fazla ticaret konusu mevcut. Her türlü alıcısı çıkıyor diyebiliriz. Üyelik satmaları forumun en kötü ve olumsuz yönü.

2. WM Aracı - Webmaster Portalı

Site araçları ile tanınan ve ön plana çıkan webmaster forumu kendini ''Gelişmiş webmaster araçları, bilgi dolu blog ve forumu ile Türkiye'nin en büyük webmaster portalı.'' olarak ifade ediyor. Site araçları ile webmasterlara yardımcı olmak için kurulan bu site bir süre sonra forum kurarak oldukça büyük bir kitleye ulaştılar. R10 kadar olmasa da oldukça eskiye dayanan bir geçmişi var. Ticaret oldukça fazla diyemeyiz. Ama kendine göre belli bir ticareti ve paylaşımı mevcut. Bunun yanında soru soranların sayısı bir hayli fazla.

3.Fuub.net: Uzman Webmaster Forumu

Başlangıçta forum olarak başlayıp bir süre sonra wmaraçlarını yayımlayan bir site. Kendisini ''Uzman Webmaster Forumu'' olarak ifade eden bir site. Paylaşımın ön plana çıktığı forumda ticaret pek gelişmiş değil. Çeşitli kampanyalar ile forumda kalma süresini uzatma çalışmaları yaparken sürekli bir gelişim içinde olması da gözlerden kaçmıyor.

4.Webmaster Sitesi | Geleceğe Webmaster Yetiştirir

Çok eskilere dayanan bir geçmişi var. Kullanıcılar çoğunlukla fazla reklamdan şikayetçi olsalarda yine de iyi takipçisi ve ziyaretçisi var. Siteye reklam engelli olmadan gezinti yapmak imkanısz gibi bir durum.

5.Webmaster Forumu İyinet

Tam anlamıyla bir webmaster forumu olmadığını düşünsem de kendisi bu kategoride yer alıyor. Bu sitede yok yok diyebiliriz. Webmaster forumu dışında aynı siteye bağlı birde oyun siteleri mevcut. Kendileri paylaşımda oldukça iyiler. Ticaret yok denecek kadar olsa da sağlam bir webmaster forumu olduğu bir gerçek.

Yukarıdaki en iyilerinin en iyilerini seçerek yaptğımız sırada en iyi webmaster forumlarını şöyle sıralayabiliriz.

  1. R10
  2. wmaracı
  3. Fuub
  4. WebmasterSitesi
  5. İyinet
  6. Oxxi
  7. WebKurnaz
  8. WebSultan
  9. Diğerleri
Oxxi dışındakileri 1-2 yıllık webmaster forumları. Daha önlerinde oldukça fazla yol olmasına rağmen iyi bir kitleye ulaşmış durumdalar.

x
x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsun.

Yeni yayınlardan haberdar olmak için facebook sayfamızı takip etmek isteyebilirsin.

İlgini çekebilecek birkaç şey daha var. Hemen göz atmak için anasayfa'ya uğrayabilirsin:

Facebook'a Git Anasayfa'ya Git