25 Haziran 2014 Çarşamba

Doğru Reklam Yerleşimi Nasıl Yapılır?


Sitenin tasarımına uygun reklam yerleşimi yapmak oldukça zordur. Doğru reklam yerleişimi iyi kazanç anlamına gelmektedir. Doğru reklam yerleşimini yaptığınızı düşünüyorlar. İşin enterasan tarafı doğru bildiklerini sandıkları yanlışları devam ettiriyorlar.

Doğru Bildiğiniz Ama Doğru Olmayan Reklam Yerleşimi:
Herkesin doğru kabul ettiği ama aslında sanıldığı kadar doğru olmayan reklam yerleşimleri vardır. Örneğin logo yanına eklenen reklam oldukça yanlış bir ekleme yöntemidir. Çünkü logo yanındaki reklam içerikten oldukça uzak olduğu için tıklanması en düşük ihtimalli bölgedir. Tabi bazı tasarımlarda logo yanı eklenmesi doğru olabiliyor. Ayrıca içerikten uzak reklam alanları en kötü reklam yerleşimlerinden bir tanesi olduğunu da söyleyelim. Doğru reklam yerleşimi her zaman içeriğe en yakın olandır.


Doğru Olan Ama Çok Bilinmeyen Reklam Yerleşimleri:
En doğru reklam şekli yazının içerisine konumlandırılmış reklamlardır. Ziyaretçi yazıyı okuduğu sırada ister istemez gözü reklama çarpacaktır. Şayet içerikle benzer bir ilgisi olan reklamlar da görürse o zaman tıklama oranınız tavan yapacaktır. Özellikle Adsense kullanıcıları yazı içeriğine reklam konumlandırarak tıklama oranlarını kolayca yükseltebilirler. Peki yazı içerisine reklam nasıl konumlandırılmalı? Yazılarınızda en başta video ya da görsel paylaşıyorsanız hemen onların altına reklam yerleştirebilirsiniz. Ancak yazı sonlarında link paylaşımı yapan biriyseniz reklamlarınızı linklerin hemen üzerine gelecek şekilde konumlandırmanızı tavsiye ederim. Yani kısaca yazınızın can alıcı noktası neresiyse o bölgeye odaklanarak yerleşim yapın.

x
x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsun.

Yeni yayınlardan haberdar olmak için facebook sayfamızı takip etmek isteyebilirsin.

İlgini çekebilecek birkaç şey daha var. Hemen göz atmak için anasayfa'ya uğrayabilirsin:

Facebook'a Git Anasayfa'ya Git