19 Ocak 2014 Pazar

Nasıl site açabilirim ?

4 aşamada site kurabilirsiniz. Bu aşamalar şöyle ;

-Anahtar kelime belirleme
-Alan adı belirleme
-Hosting sağlama
-Tasarım

Öncelikle siteniz için google adwords'ten yararlanarak anahtar kelime belirlemeniz gerekiyor. Aylık arama sayısına göz önüne alarak anahtar kelimelerinizi belirleyebilirsiniz. Arama sayısı ne kadar yüksek olursa o kadar çok ziyaretçi getirebilirsiniz. Tabikide bunun için öncelikle Google sıralamasında da üst sıralarda çıkmanız lazım. Belirlediğiniz anahtar kelimeler üzerinden seo çalışması yaparak üst sıralara çıkarak ziyaretçilerinizi arttırabilirsiniz.

Anahtar kelimenizi belirledikten sonra sitenizin alan adını belirleme aşamasına geçebilirsiniz. Alan adı belirlerken anahtar kelime ile bağlantılı olmasına dikkat etmek seo çalışması yaparken yararlı olacağını göreceksiniz.Hosting belirlerken firmanın size sağladığı kolaylıklar , imkanlar , vereceği destek , donanımsal birimler , barındırabileceğiniz site sayısı , trafik limiti göz önünde bulundurulmalı.

Tasarım aşamasında ise olabildiğince özgün , sitenize gelecek ziyaretçileri rahatsız etmeyecek aksine dikkat çekici bir tasarım olmalı...

x
x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsun.

Yeni yayınlardan haberdar olmak için facebook sayfamızı takip etmek isteyebilirsin.

İlgini çekebilecek birkaç şey daha var. Hemen göz atmak için anasayfa'ya uğrayabilirsin:

Facebook'a Git Anasayfa'ya Git