2 Ocak 2017 Pazartesi

Web Siteleri Nasıl Yapılır?

Bir web sitesi oluşturmak için öncelikli olarak birtakım programlara ihtiyacınız olacaktır. Bu programlar ile web sitenizi oluşturmak için görselleri hazırlamanız, metinleri girmeniz ve tasarımı oluşturmanız gerekir. Eğer hareketli bir site yapmak istiyorsanız bunun için çeşitli animasyon programları da kullanmanız gerekecektir. Bunun yanı sıra web sitelerini oluşturmak için seçmiş olduğunuz programa ait programlama dilini bilmeniz gerekir.

Öncelikli olarak yapılacak iş; web sitesinin bir eskizinin, yani kağıt üzerinde kabaca oluşturulmasıdır. Web sitesinin görsel tasarımını yapacak olan grafikçi web sitesine uygun renk ve biçimde görselleri hazırlar. Hazırlanan bu görsel dosyalar ile bir web tasarımcısı web sayfasını oluşturmaya başlar. Bu iş için ihtiyaca göre program seçer. Seçmiş olduğu programlarda imaj dosyalarını ve metin bilgilerini girerek anasayfa ve alt sayfaları oluşturur.

Web sayfasının oluşturulmasından sonra bir Domain veren firmadan web sitesi adı, Hosting veren firmadan ise bir alan satın alınır. Alan alınan şirketin vereceği bilgiler doğrultusunda web sitenize ait dosyalar firmanın veri bankasına transfer edilir. Sonrasında ise web sitenizin adresini, domain aldığınız firmanın müşteri panelinden Hosting aldığınız firmanın sunucularına yönlendirirsiniz. Bu şekilde web siteniz İnternete açılmış olur.

x
x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsun.

Yeni yayınlardan haberdar olmak için facebook sayfamızı takip etmek isteyebilirsin.

İlgini çekebilecek birkaç şey daha var. Hemen göz atmak için anasayfa'ya uğrayabilirsin:

Facebook'a Git Anasayfa'ya Git