5 Ağustos 2014 Salı

İyi Bir Blog Teması Nasıl Olur?

Herkesin iyi bir blog kurmak hayalidir. Birçok sitenin problemi olan tema problemi blog kurucular içinde bir sorundur. İyi bir blog teması nasıl olmalı?

Tema Rengi

Blog yazmaya yeni başlayanlar bloglarının çok renkli olması konusunda ısrarlıdır. Siyah tema ve arka plan kullanmayın; eğer film ve oyun blogları haricinde bir blog hazırlıyorsanız koyu renkler tavsiye edilmez. Çünkü film -oyun harici bloglara ziyaretçiler bilgi almak için gelirler bunun için sade kullanmak hoş duracaktır.


Yerleşim

İki taraflı widget eklentileri kullanmayın kullanışlı olması için sağ veya sol tarafa widgetlerinizi sıralayabilirsiniz sonsuza kadar uzansın sorun olmaz.

İçerik

Blog ana sayfanızda ''devamı'' eklentisi kullanmanız çok faydanıza olur yayınların ana sayfada olduğu gibi görünmesi okuyuculara zorluk yaratır.

Açılış Hı

Gereksiz eklentiler kullanmak blogların açılış hızını düşürür. En basitinden Bloglarınıza saat kodu eklemekten vazgeçin.

Reklam Alanı

Her yerden fışkıran reklamlar yerine yayın altına ve widget kısmına birer reklam eklemeniz faydanıza olur. En çokta 125*125 reklam alanı kullanmak ziyaretçilerin ilgisini çeker.

Bilgi Önceliği

Blog kayıtlarını çok iyi kullanmalısınız blogların önüne tıklamadan kapanmayan reklamlar eklemek herkesi zor duruma düşürür.

x
x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsun.

Yeni yayınlardan haberdar olmak için facebook sayfamızı takip etmek isteyebilirsin.

İlgini çekebilecek birkaç şey daha var. Hemen göz atmak için anasayfa'ya uğrayabilirsin:

Facebook'a Git Anasayfa'ya Git