5 Ağustos 2014 Salı

En Çok Kazandıran AdSense Reklam Birimi Hangisi?

Size direk şu boyutlarda bir banner daha çok kazandırır diyemem çünkü bu sitenizin şablonu ile alakalı sidebar kısmına eklenen 250x250 banner reklamveren içinde avantajlıdır yayıncı içinde çünkü banner hoş görünümüyle ilgiyi kesinlikle çeker. Ama sidebar kısmınız boş ise pek fazla gadget yoksa o boyutlarda bir dikey reklam kullanabilirsiniz.

Yayın içine eklenen reklam(adsense) bir yönüyle avantajlıdır; okuyucunun ona yanlışlıkla tıklama olasılığı vardır. Bu para verir ama göz doldurmaz çünkü okuyucu tıkladığı anda hemen çıkarsa adsense ona az hatta hiç para vermez ama istekli bir şekilde tıklanıp incelenen reklam tek başına çok para verir.

Google, 300x250, 336x280, 728x90 ve 160x600 bannerlerini öneriyor. Genelde en çok tercih edilen boyutlar bunların olduğunu biliyoruz. Genel olarak tasarımlarda bu boyutlarda reklam alanları ayrılıyor.

Bunun dışında 300x600 boyutundaki reklamlarında oldukça fazla kazandırdığını söylememiz yanlış olmaz. Fakat bu boyuttaki reklam çok büyük bir alan kapladığı için bazı tasarımlarla uyumsuz olabilmekte. Bu sebepten genelde pek tercih edilemeyebiliyor. Her tasarıma oturmayabiliyor bu boyut.

x
x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsun.

Yeni yayınlardan haberdar olmak için facebook sayfamızı takip etmek isteyebilirsin.

İlgini çekebilecek birkaç şey daha var. Hemen göz atmak için anasayfa'ya uğrayabilirsin:

Facebook'a Git Anasayfa'ya Git