13 Temmuz 2014 Pazar

Warez Tema Kullanmak Zararlı Mı?

Webmasterların en büyük hatalarından bir tanesi ise warez tema kullanmasıdır. Hemen hemen her webmaster kullanmıştır. Hiç farkında olmadan da kendine ve sitesine zarar vermiştir. Öncelikle warez yasal değildir.Yasallık dışında da sitenize pek çok zararı vardır.

Tema İçindeki Linkler

Arkadaşlar bu indirdiğiniz warez temaların içindeki bazı kodlamalar googlenin hoşuna gitmez.Genelliklede bu temalar içinde gizli linkler vardır.Sizde bunu bulmaya çalışırsınız. Warez tema kullancağınıza normal standart bir temadan kullanın size daha fazla yararı olur.

Seo Zararı

Arkadaşlar bu temaların en büyük zararı seodur.Bu temalar sizin gözünüze çok hoş gelsede googlenin pek hoşuna gitmez.Yani bu her tema için geçerli değil,ama bazı temalarda bu kodlamalar virüs olarak gözükür.Sizde başladığınız bu serüveni başında bırakmış olursunuz. İşte size warez tema kullanmamnız için bir neden daha.

İllegal İş Yapmış Olursunuz

Warez tema kullandığımız zaman aslında biz bilmeden bir suç içlemiş oluruz.

Sizi İşlerinde Kullanırlar

Arkadaşlar bazı sinsiler siz o temayı kullandığımız zaman sitenizin ipiyle adam suç işleyebilir. Bu durum nadir görünen bir durum olsada böyle bir şey yapılabilir. Bu sebepten dolayı kullanmanızı önermiyorum.

Emek Hırsızlığı

Ayrıca warez tema kullandığınız zaman o temayı kodlayan ona saatlerce emek veren kişinin hem maddi hemde manevi bir şekilde hakkına girmiş olursunuz.

Durum Meselesi

Bende bu işe ilk girdiğimde durumum olmadığından dolayı warez tema kullanmıştım. Ama o zamanlar kodlama ve seo hakkında hiç bir bilgim yoktu. Bakın benim durumum yok ben bu sebepten dolayı warez tema kullanıyorum diyorsanız. Normal standart temaları kullanmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

x
x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsun.

Yeni yayınlardan haberdar olmak için facebook sayfamızı takip etmek isteyebilirsin.

İlgini çekebilecek birkaç şey daha var. Hemen göz atmak için anasayfa'ya uğrayabilirsin:

Facebook'a Git Anasayfa'ya Git