27 Ocak 2014 Pazartesi

Mybb Kurulu Kadın Forumu Nasıl Olmalı?


Kadınlara özel bir blog siteniz var ve bu blog sitenize mybb alt yapısına sahip bir forum kuracaksınız.Yada kadınlara özel bir forum kuracaksınız.Fakat kadınlara özel bir forum için neler gerekli olduğunu bilmiyorsunuz.Site Doktoru olarak size bu konuda iyi bir kadın forumu kurmanız için gerekenleri anlatıcaz.

Öncelikle sitemize mybb'nin son sürümünü kuruyoruz.Kategorilerimizi ve yüklenmesi gereken tüm eklentileri kuruyoruz.(Site içi istatistikler,Google Seo Eklentisi vs.)İnternetten beğendiğiniz bir temayı indirip foruma kuruyorsunuz.Site Doktoru olarak çok yakında bu tür siteler için temalar yapıp paylaşıcaz.Temamızı kurduktan sonra editlemeye başlıyoruz.Öncelikle renklerden başlayalım.Kadınlara özel bir forum olacağı için renklerde kadınlara özel,kadınların hoşuna gidecek renklerden oluşmalı.

Bu renkler genelde pempe,mor,kırmızı gibi renkler.Biz renk olarak çoğunlukta pempe rengi kullanıcaz.Çünkü diğerlerine göre daha açık bir renk.Öncelikle size seçmeniz için renkler ve renk kodlarını vereyim.

Yukarıdaki siteye gidip renklerden hoşunuza gidenler kullanabilirisiniz.Güzel bir renk kombinasyonu yapmalısınız.Uyumlu renkleri kullanmalısınız.Mesela Pempe ile mor yada eflatun güzel ikilidirler.

Tasarımımız muhakkak sade olmalı.Çok karışık,kullanımı zor tasarımlar tercih etmemeliyiz.Kadınlara özel bir forum olduğu için kadınların kullanabileceği,karışık olmaması çok önemli.Headerde yada tasarımınızın güzel bir bölümünde site içi arama bölümü muhakkak ekleyiniz.Bu yüzden editleyeceğiniz tasarımı iyi seçmelisiniz.

Sitenizden para kazanmayı düşünüyorsunuzdur.Size tavsiyem sitenize 1-2 ay hatta mümkünde birkaç ay reklam almamanız ve reklam kodlarını eklememenizden yana.Bu durum size avantajlar getirecektir.Reklamsız bir site baya bir kullanıcı çekecektir.Siteniz büyümeye başladıktan sonra adsenseye başvurabilirsiniz.Adsense dışında hiçbir reklam firması adsense'nin kazandırdığının yarısını bile kazandırmaz.

Bu dediklerimi yaptıktan sonra kadınlar sitenizden çıkamıycak.Son bir önerimde şu olacak sizlere.Eğer yapabilirseniz siteyi takip eden sitenizle uyumlu bir bar yapmanızdan yana.


x
x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsun.

Yeni yayınlardan haberdar olmak için facebook sayfamızı takip etmek isteyebilirsin.

İlgini çekebilecek birkaç şey daha var. Hemen göz atmak için anasayfa'ya uğrayabilirsin:

Facebook'a Git Anasayfa'ya Git